Tylko zarejestrowani użytkownicy mają pełen dostęp do forum.

Strażnicy umieszczają fotoradary w policyjnych masztach

Strażnicy umieszczają fotoradary w policyjnych masztach

Post #1 przez Bury 26 paź 2009, 9:00

Cytat z „Gazeta.pl”:
Municypalni wdrapali się na policyjny maszt
W powiecie płockim znajduje się osiem masztów pod fotoradar. Najstarszy stoi przy ul. Wyszogrodzkiej, obok salonu Seata.

Został tam postawiony sześć lat temu, gdy płocka policja dostała pierwszy fotoradar. Jak bardzo okazał się przydatny, niech świadczą jego wyniki pracy. Tylko w ciągu pierwszych kilkunastu dni swojej "służby" zrobił zdjęcia ponad 300 kierowcom.

Ale okazał się bardzo przydatny z innego powodu. W tym miejscu regularnie dochodziło do stłuczek, chyba nie było popołudnia bez rozbitego szkła na asfalcie. Każda stłuczka była uciążliwa, bo korkowała przejazd w kierunku Podolszyc. Wszystko się skończyło, gdy w tym miejscu stanął fotoradar.

Policjanci niedługo potem postarali się o kolejne "puszki". W efekcie kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu na ul. Kutnowskiej przy salonie Toyoty, w al. Piłsudskiego niedaleko McDonalda, na ul. Maszewskiej obok kościoła (choć maszt ten jest regularnie atakowany), w Wyszogrodzie, tuż przy skrzyżowaniu z drogą prowadzącą na targ. A także w Brwilnie, Mańkowie i Bronowie-Zalesiu.

Wszystkie maszty są własnością Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i tylko policjanci mogli umieszczać na słupie elektronicznego policjanta. To, gdzie fotoradar będzie robił zdjęcia, zawsze jest tajemnicą mundurowych. Bo, aby dodatkowo utrudnić życie piratom drogowym, policjanci przenoszą co kilka godzin urządzenie z jednego słupa na drugi. Niepewni swego kierowcy, chcąc nie chcąc, zwalniają przy wszystkich.

Od kiedy uprawnienia do kontroli ruchu drogowego mają strażnicy miejscy, coraz bardziej koncentrują się na karaniu kierowców.

Głównie za nieprzestrzeganie zakazów parkowania. Mogą również korzystać z dobrodziejstw fotoradaru. Municypalnych z "puszką" fotoradaru (co nie jest tajemnicą) można zawsze spotkać przy trasach wylotowych z miasta.

I choć zabrzmi to niewiarygodnie, od niedawna mają również prawo do umieszczania fotoradaru w masztach, które należą do policji. Czy to prawda?

- Tak - potwierdza January Majewski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. - W tym roku, dokładnie 12 sierpnia podpisaliśmy z płocką strażą miejską umowę użyczenia dwóch naszych masztów, która będzie obowiązywała przez najbliższe dwa lata. W zamian podzielimy się ze strażnikami kosztami utrzymania słupów.

Jak dodaje January Majewski, pomysł na dzierżawę wyszedł od municypalnych. - Zwrócili się do nas z pytaniem, czy istnieje taka możliwość - opowiada. - A że nie było żadnych przeszkód formalnych zdecydowaliśmy się na współpracę.

I w ten sposób maszt "po cichu" stał się nową "gwiazdą" wśród strażników, którzy od razu ustawili w nim fotoradar przeciw kierowcom. - Maszty wykorzystywane są od 1 października i jak dotychczas urządzenie zarejestrowało 96 wykroczeń. Średnio robi pięć zdjęć dziennie - poinformował w oficjalnym piśmie komendant straży miejskiej Jacek Fuz. - Należności z tytułu mandatów za popełnione wykroczenia wpływają bezpośrednio do kasy Urzędu Miasta.

Jak się dowiedziała "Gazeta", fotoradar pstryka zdjęcia przy al. Piłsudskiego. Gdzie znajduje się drugi? - tego strażnicy nie chcieli ujawnić.

Skąd pomysł na wydzierżawienie masztów? Wszystko w ramach współpracy z policją, w celu "podniesienia efektywności działań prewencyjnych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym", a także - jak pisze Fuz - "zwiększenia efektywności wykorzystania urządzenia samoczynnie rejestrującego przekroczenie prędkości".

Źródło: Gazeta Wyborcza Płock


Obrazek

Co raz więcej pełnych puszek będzie... :o
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :-D
Avatar użytkownika
Bury
Moderator
Moderator
 
Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum
 
Posty: 1123
Dołączył(a): 27 wrz 2008, 19:39
Miasto: WAWA
Wiek: 32
GG: 0

  • Podobne wątki
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Mazowieckie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron