Tylko zarejestrowani użytkownicy mają pełen dostęp do forum.

Rekomendowane radia CB

Wszystko co związane z tematem radyjek i ich używania.

Rekomendowane radia CB

Post #21 przez Mr Y 23 cze 2011, 13:03

J123 napisał(a):Opinia spec. prasy "Swiat radio" na temat tego radyjka jest dobra. Mysle ze to dobry wybor. Sam nawet przymierzalem sie do niego. Duzo oczywiscie daje dobra anten - jak to w radiokomunikacji.
Jakosc samego audio zalezy od radia i tu wlasciwie niewiele mozna zmienic. Ciekawym dodatkiem moze byc dedykowany glosnik zewnetrzny ktory sporo wnosi w temacie poprawy jakosci dzwieku. W domu uzywam malego glosniczka zewnetrznego od profesjonalnego radia samochodowego UKF Yaesu z wbudowanymi filtrami pasywnymi (nie wiem czy ten President ma dodatkowe wyjscie glosnikowe?). Roznica pomiedzy dzwiekiem z wlasnego glosnika radia a tym zewnetrznym jest znaczaca.

Tak, jest wyjście zew "jack" na głośnik. Też się nad tym zastanawiałem, bo jak zamontuje się CB w szufladzie to ciężko czasami coś zrozumieć. Na początek podepnę głośnik z STi-R+ i zobaczę jak zagada. Za 2 tyg jadę na urlop i chyba podepnę słuchawkę, bo mała będzie spała w nocy. Ogólnie opcja jest przydatna, tylko muszę wypróbować.

Bury napisał(a):
Mr Y napisał(a):
P.S. do tego mam magnetyczną antenę President Missouri

Mr Y

Mnie się wydaje, że cienka ta Twoja antena... w pewnych kręgach nazywają ją szpanerskim badziewiem uwielbianym przez złodziei :bezradny:

Hmm... szczerze to nie jestem specem od CB i się nie znam, więc ciężko mi coś porównać. Jednak jest to antena bardzo poręczna i pewnie dlatego lubią ją złodzieje. Co do jej jakości to jest dużo lepsza od IC 100 Hustler, której też dużo widać na drodze a która to nawet z dobrego radia, robi szumiące pudło. Missouri też ciężko zahaczyć od gałęzie. Zasięg to do 3-4 km, gdzie słyszę czyściutko a potem zostaje 1km szumów i dalej nie ma mowy o komunikacji a ASC wycina resztę. Ja potrzebuję dojechać ze Śląska do Łodzi osobówką, wrzucić ją na dach Volva i śmigać tydzień w robocie a pod koniec tyg. powtórka z zamianą do osobówki. W weekend jest w bagażniku a w tygodniu, konia z rzędem który wejdzie na dach Volva aby ją ukraść i zdążyć to zrobić zanim dostanie pałą po jądrach :-D

Co do szpanu to piszą sprzedawcy o niej tak:
Prezentuje się wzorowo
Antenka o wymiarach 72 cm. Ma możliwośc wypromieniowanie fali o długości 1/4 . Pięknie prezentująca się cewka (w szkle), super.
- więc to pewnie racja

Mnie bardziej interesuje dalszy opis:
Przekładanie anteny między samochodami.
Z tą anteną nie ma najmniejszego problemu. Wiadomo, że aby antena CB mogła wypromieniować odpowiednią długość fali musi być zestrojona do radia CB i masy samochodu. W antenie Missouri dzięki potężnej cewce SWR ma bardzo nieznaczne odchyły. Dzięki czemu ta antena nadaje się do stosowania na wielu samochodach bez konieczności każdorazowego jej strojenia.

Poza tym dostałem ją w spadku, więc darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda ;-) ;)

Bayo B-)
Obrazek
Obrazek
Mr Y
Moderator
Moderator

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Pochwały: 11
Miasto: Silesia
GG: 0

Rekomendowane radia CB

Post #22 przez J123 24 cze 2011, 22:56

Antenka 1/4 fali z pasma CB powinna miec 2.75cm. Kto postawi sobie na samochodzie cos takiego.
Uwazam ze max dlugosc antenki ze wzgledow praktycznych to ok 1m. Wiadomo ze sprawnosc czegos takiego bedzie pozostawiala wiele do zyczenia. Wszystkie anteny o podobnej dlugosci maja podobna sprawnosc. Nie ma sie co dawac nabrac na jakies glupawe pianie o zyskach i zasiegach. Wybierajac kompromis o dlugosci ok. 1m nalezy jedynie zwrocic uwage na trwalosc, konstrukcje i uzyte materialy tak zeby to posluzylo troche.
Rx55,Rx65,Sti-D,Rx65e,Rx65i, Bel V975e, V1 3.864/3.871/3.872/3.893, Sti-R+
J123
Młodszy ekspert

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Pochwały: 5
Miasto: Polnocna Polska

Rekomendowane radia CB

Post #23 przez Mr Y 25 cze 2011, 20:07

J123 napisał(a):Antenka 1/4 fali z pasma CB powinna miec 2.75cm. Kto postawi sobie na samochodzie cos takiego.
Uwazam ze max dlugosc antenki ze wzgledow praktycznych to ok 1m. Wiadomo ze sprawnosc czegos takiego bedzie pozostawiala wiele do zyczenia. Wszystkie anteny o podobnej dlugosci maja podobna sprawnosc. Nie ma sie co dawac nabrac na jakies glupawe pianie o zyskach i zasiegach. Wybierajac kompromis o dlugosci ok. 1m nalezy jedynie zwrocic uwage na trwalosc, konstrukcje i uzyte materialy tak zeby to posluzylo troche.

Dokładnie, zgodzę się z Tobą. Różnica która podałem między Missouri a IC 100, chyba głównie polega na jakości samego lutowania kabla do podstawy anteny. Widać to gołym okiem. Co do długości, to już na osobówce 2,1m myślę że byłaby O.K. Może się szarpnę kiedyś na taką na stałe :-?
Obrazek
Obrazek
Mr Y
Moderator
Moderator

Pochwały: 11
Miasto: Silesia

Poprzednia strona

Powrót do CB Radio