Tylko zarejestrowani użytkownicy mają pełen dostęp do forum.

Zrobili mi fotkę ale zdjęcia nie dali

Główne forum.

Moderator: JerryEvo

Post #1 przez shalashaska 07 sie 2013, 11:46

Witam. Ograniczenie do 50km/h zostało przekroczone o 26km/h. GITD zdjęcia nie dali i każą wskazać prowadzącej 500zł i 0pkt. Jak mogą przysyłać mi mandat nie dając zdjęcia? Przecież to są jakieś jaja. Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji? Co się stanie jak im nie odpisze?
shalashaska
Redaktor naczelny

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Pochwały: 2
Miasto: Krakow
GG: 0
Tlen: shalashaska

Post #2 przez marksss01 13 sie 2013, 22:39

Niestety, ale zgodnie z prawem mogą nie wysyłać zdjęcia... Takie chore przepisy mamy, że masz się przyznać do przewinienia uchwyconego na zdjęciu, ale jednocześnie go nigdy nie widząc.

Czytałem, że niektórzy stosowali uniki w stylu nie odbierania przesyłki od SM/ITD, ale jak już ją odebrałeś, to osobiście nie wiem czy działanie na przeczekanie coś da. Jedyny plus sytuacji jest taki, że możesz spokojnie zaznaczyć, że nie wiesz, kto prowadził samochód (nawet nie chcąc nikogo okłamywać możesz zwyczajnie nie pamiętać) i przyjąć mandat bez punktów.
marksss01
Pisarz

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Miasto: Warszawa
GG: 0

Post #3 przez JerryEvo 13 sie 2013, 23:02

Jest nowe rozporządzenie w sprawie okazywania fotek, które mówi o tym jak ubiegać się o udostępnienie.
JerryEvo
Ekspert

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Miasto: Warszawa