Tylko zarejestrowani użytkownicy mają pełen dostęp do forum.

Fotoradary w Niemczech

Te stacjonarne i te przewoźne.

Fotoradary w Niemczech

Post #1 przez Mózg 02 mar 2008, 11:56

Czy ktoś wie na jakim sprzęcie /pomiarowym szybkość /pracują nasi sąsiedzi Niemcy? Jak powinienem ustawić Beltronicsa Rx65e jak chcę jechać do Niemiec ? / chciałem ten wątek wstawić w śmietnik ale coś tam nie dałem rady/
Mózg
Młodszy specjalista

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Miasto: Zielona Gora
GG: 0

Re: Fotoradary w Niemczech

Post #2 przez Mózg 02 mar 2008, 23:51

Sam do tego dojdę i opisze. Wiem ,że nie mają ad9 i w paśmie Ka 34,0 nie mierzą. Pewnie coś mają w 33,8 i Multe . Trzeba będzie ustawić Ka szerokie i zobaczyć jakie częstotliwości wyświetli i opisać... :idea:
Mózg
Młodszy specjalista

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Post #3 przez TESTER 03 mar 2008, 9:05

Ależ mają multe .Nie maja fotorapida niestety. Jak tam jedziesz to włącz Ku http://bilder.radarfalle.de/
Radar przenośny w Niemczech mierzący laserowo.Błysk jest około 8 sekund przed końcem. http://s177.photobucket.com/albums/w208 ... ea11ff.flv
Fotoradary świata http://www.kmh24.pl/kmh24_newsWiecej_21 ... wiata.html
TESTER
Starszy redaktor

Pochwały: 2
Miasto: Bielsko-Biala

Post #4 przez Mózg 03 mar 2008, 19:38

Ale tego jest. Ciekawe na jakich częstotliwościach pracują ? Pewnie przeważa pasmo Ka . Chociaż ostatnio leciałem koło Berlina i na autostradzie dostałem foto w paśmie K ,mój Rx długo wcześniej dawał znać,że coś chce mnie skrzywdzić ale chyba to olałem, miałem 160 a było dozwolone 120 :shock: Mocny błysk lampy oj mocny .
Mózg
Młodszy specjalista

Post #5 przez JerryEvo 03 mar 2008, 23:02

TESTER napisał(a):Ależ mają multe .Nie maja fotorapida niestety. Jak tam jedziesz to włącz Ku

Z tego co wiem Ku nie jest używane w Niemczech, a w zasadzie to prawie niefgdzie nie jest już używane. Na Węgrzech są 2 (słownie: dwa) fotoradary od 1975, które używają Ku, kilka sztuk we Francji chyba też.
JerryEvo
Ekspert

Miasto: Warszawa

Post #6 przez marlon301 25 wrz 2008, 9:40

WITAM
JECHAŁEM WCZORAJ ZE ŚWIECKA DO BERLINA I PO CB WIEDZIAŁEM ŻE STOI FOTORADAR NA AUTOSTRADZIE WIĘC WŁĄCZYŁEM WSZYSTKIE PASMO RAZEM Z KU NO I CO CISZA...! NAWET TE WASZE RX 65E I VALENTINY BY NIE POMOGŁY BO JAK PRZYJŻAŁEM TO SIĘ PRZYGLĄDAŁEM JEMU I FOTORADAR BYŁ NA FOTOKOMÓRKI WIEĆ BEZ ŻADNYCH K CZY Ka I TYLKO CB RADIO URATOWAŁO PRZED FOTKĄ. WSADZIŁEM FILMIK ALE JAKOŚĆ SIĘ POGORSZYŁA I NIE WIDAĆ TEGO FOTORADARKA ZA DOBRZE NIESTETY...

Edit: By ładnie wyglądały filmiki z YouTube można używać odpowiedniego kodu. Proszę pamiętać, że zgodnie z NETykietą wielkie litery oznaczają krzyk.
marlon301
Redaktor naczelny

Pochwały: 14
Miasto: lubuskie

Post #7 przez Mózg 26 wrz 2008, 21:36

A ja jechałem z Olszyny do Drezna, na zwężeniu autostrady 40km od granicy ograniczenie do 80 ja miałem około 100km/h Ładny czerwony błysk a V1 nawet nie piśnie Ku miałem wyłączone. Wiem,że to nie było jakieś nowe urządzenie ani nic pracującego w paśmie Ku. Na trójnogu coś co może już miało ze trzy lata ,dokładnie się temu przyjrzałem. Często jestem w Niemczech, trafiałem na foto indukcyjne/ dużo tego mają/ też nie do wykrycia przez AR. Trafiałem na lasery, gdzie AR też milczy, jedynie raz Bell 925 wykrył w porę laser.Czasami wykrywałem foto w paśmie K ale rzadko. Poza tym szkoda tam brać AR już wiem ,że to wszystko nie do wykrycia ,trzeba trzymać się przepisów. Tam jest to wszystko mądrzej pomyślane niż u nas i można bezpiecznie i szybko podróżować. Jednak potrafią tak jak nasi polować z krzaków i tylko dla kasy a nie dla bezpieczeństwa, takie przypadki często widuję zwłaszcza w nocy i w małych miasteczkach.
Mózg
Młodszy specjalista

Post #8 przez krakow_kult 28 wrz 2008, 20:40

marlon301 napisał(a):WITAM
JECHAŁEM WCZORAJ ZE ŚWIECKA DO BERLINA I PO CB WIEDZIAŁEM ŻE STOI FOTORADAR NA AUTOSTRADZIE WIĘC WŁĄCZYŁEM WSZYSTKIE PASMO RAZEM Z KU NO I CO CISZA...

Czy to nie jest przez pomiar sredniej predkosci, na danych iluś set metrowym odcinku? Lub zawsze mogła to byc atrapa - chyba ze innym błyskało...
Nie wiesz kiedy zjawia się, pada niby grom,
Z mroku się wyłania by przepędzić zło
Kto, co, jak i gdzie? On to wszystko wie!!!
Flesza błysk to znowu on, czuwa noc i dzień
Lecz czy ktoś zna jego twarz?
Kryj się póki czas...
krakow_kult
Młodszy ekspert

Pochwały: 10
Miasto: Krakow i okolice
Tlen: RX65e & Noxo100

Post #9 przez JerryEvo 28 wrz 2008, 21:58

Kilka razy w Niemczech widziałem atrapy wyzwalane pętlą indukcyjną w drodze. Mrugało na czerwono przy przekroczeniu ale innych konsekwencji nie było.
JerryEvo
Ekspert

Miasto: Warszawa

Post #10 przez marlon301 28 wrz 2008, 22:38

Nie była to napewno atrapa bo parę metrów od tego stał szary mercedes vito na bank policyjny bo już takie tam widziałem.
Ale tak jak mówicie dobrze że jesteśmy tu a nie tam bo mi już nie pierwszy raz nic AR nie buczał a zrobiło fotę i na trasie i w samym Berlinie. Technikę mają bardziej do przodu bo na lasera kolegę złapali jak jechaliśmy razem już w 2004 roku... Na szczęście nie zatrzymywał nikt gdzieś dalej i do dziś nic nie przyszło a i przy kontrolach w systemie Niemieccy policaje i zolle nic nie mówią. Z tego co wiem jeszcze nie ma umów międzynarodowych na takie rozliczanie wewnątrzunijne między nami i niemcami.
marlon301
Redaktor naczelny

Pochwały: 14
Miasto: lubuskie

Następna strona