Tylko zarejestrowani użytkownicy mają pełen dostęp do forum.

Ramer AD9 - przykłady wykrycia

Te stacjonarne i te przewoźne.

Post #11 przez JerryEvo 12 maja 2009, 18:27

RESCUE1 napisał(a):Jakieś 100m przed nim (stał na trójnogu, biały z czarnym napisem AD 9 ) bel zaczął lekko popiskiwać (dwie, trzy kreski). Jak się z nim zrównałem to nagle wskoczył max i ten max trwał gdzieś do 100 m za nim

A jak masz ustawiony RX65e? Chodzi mi o to czy Ka jest SWide czy Narrow?
JerryEvo
Ekspert

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Miasto: Warszawa

Post #12 przez RESCUE1 12 maja 2009, 19:06

Akurat nie miałem telefonu, ale luzik. Podobno on tam często stoi. Następnym razem na bank go obfocę.

Jerry no mam ustawionego tak jak macie na stronie w sugerowanych ustawieniach. Jedyna zmiana to wyłączenie lasera.
RX65e z fixem na Iskrę
RESCUE1
Pisarz

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Pochwały: 2
GG: 0

Post #13 przez JerryEvo 12 maja 2009, 19:11

Jeśli masz Ka wąskie to albo to była jakaś wyczesana lokalizacja albo coś nie tak z Twoim urządzeniem jest. Trzeba więcej danych o miejscu.
JerryEvo
Ekspert

Post #14 przez RESCUE1 12 maja 2009, 20:14

Hmmm... Laser Alert nie powinien tyle fałszywkować pod słońce, tu być może kolejny zonk....

Jerry a jak to sprawdzić ? Jesteście w stanie przetestować tego mojego Bela na miejscu u siebie ?
RX65e z fixem na Iskrę
RESCUE1
Pisarz

Post #15 przez RESCUE1 14 maja 2009, 20:04

Dzisiaj ustawili się też w Al. Sikorskiego (Piotrków Trybunalski) ale tym razem przed skrzyżowaniem z ul. Kostromską.

Tak jak obiecałem zrobiłem zdjęcie i filmik.

Niestety wydaje mi się, że Jerry moze mieć rację i mój Bel może być chory. Przed zrobieniem filmu zrobiłem reset urządzenia, ponownie ustawiłem wszystkie sugerowane, w tym oczywiście Ka Narrow a podczas kręcenia filmu Bel był ustawiony na AutoScan. Wykrycie około 150m. Mierzyłem GPSem a także potem cyrklem na papierowym planie miasta. Prędkość najazdowa 40 km/h.

Był to AD9T i na czarnej tabliczce z tyłu miał o ile pamiętam 31,0 (potem zaparkowałem i poszedłem obejrzeć ten sprzęt) Obsługiwał go bardzo sympatyczny strażnik miejski.
Tak był ustawiony:

Obrazek

A tu filmik ( przepraszam za jakość. Kręcony komórką. Nie mam jakoś wprawy a jechałem sam wiec znikąd pomocy). AD9 ustawiony tuż za przejściem dla pieszych.

AD9T

Robiłem znów cztery najazdy i zawsze wyniki były takie same :cry:

Autor postu otrzymał pochwałę
RESCUE1
Pisarz

Post #16 przez neo69 14 maja 2009, 20:20

Wszystkie 4 najazdy robiłeś z AR u góry szyby? Teoretycznie AR zamontowany na dole szyby powinien wykryć AD9 na trójnogu z trochę większego dystansu. Wychodzi na to, że Ramer jest naprawdę ciężkim do wykrycia aparatem fotograficznym ;-), albo mój wykrywacz też jest lekko ślepy i głuchy.
--
neo69
Dobry ratownik to żywy ratownik!
neo69
Pisarz sztabowy

Pochwały: 4
Miasto: Opole

Post #17 przez RESCUE1 14 maja 2009, 20:22

Na stałe mam bela zamontowanego "u góry".
RX65e z fixem na Iskrę
RESCUE1
Pisarz

Post #18 przez J123 14 maja 2009, 22:55

Aprawdzales szyby w samochodzie czy nie sa jakies atermiczne. U mojego kolegi w C4 picasso
nie da sie uzywac AR bo jego szybki tlumia sygnal na oko w 70-80% Poza pojazdem przez okno
dziala super wciagasz do srodka milknie.
Montaz kolo lusterka troche poprawia ale to nie to co ma byc.
Rx55,Rx65,Sti-D,Rx65e,Rx65i, Bel V975e, V1 3.864/3.871/3.872/3.893, Sti-R+
J123
Młodszy ekspert

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Pochwały: 5
Miasto: Polnocna Polska

Post #19 przez RESCUE1 14 maja 2009, 23:25

Tak sprawdzałem. No a miejsce montażu to dobrałem tak, ze stanąłem sobie 500m przed działającym zuradem i szukałem miejsca w którym bedzie najwyższy sygnał. Kurde. W pasmie K i X chodzi jak burza... Jedyne co to te słoneczne "laser alerty" i teraz to strasznie krótkie wykrywanie w Ka :cry:
RX65e z fixem na Iskrę
RESCUE1
Pisarz

Post #20 przez J123 14 maja 2009, 23:37

Mamy w firmie troche RX65 tych na tej starszej platformie i 1szt RX65e. I powiem ze pomimo ostrego traktowania zaden sie nie rozwalil. Owszem pojawiaja sie alerty laser ale bardzo bardzo niewiele. Sa pewne miejsca gdzie sie to trafia a tak to cisza w tym pasmie.
Co do zasiegow Ka tej starszej wersji to 120-150m to jest spory wyczyn. A od tylu 20-30m.

Wersja RX65e ktora teraz testuje spisuje sie o wiele lepiej. Ka od przodu syganlizuje jak V1
Ale niestety V1 jest od tylu troche lepszy a bynajmniej wyniki nigdy nie zeszly ponizej 70m
Ka to b. trudne pasmo do wykrycia.
Rx55,Rx65,Sti-D,Rx65e,Rx65i, Bel V975e, V1 3.864/3.871/3.872/3.893, Sti-R+
J123
Młodszy ekspert

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Pochwały: 5
Miasto: Polnocna Polska

Poprzednia stronaNastępna strona