Tylko zarejestrowani użytkownicy mają pełen dostęp do forum.

Ilu jest użytkowników AR w Polsce...

Tematy rozrywkowe i inne nie związane z główną tematyką forum

Post #1 przez Qbek 21 maja 2009, 10:42

Jak sądzicie, ilu nas - użytkowników jest w Polsce? Pomijam fakt, że można by userów podzielić na tych z "porządnymi" urządzeniami i na tych ze "śmieciami" ;)
Z kilkuset osób które znam, AR używają trzy :!: :?: Jedna Cobrę, a dwie starych Unidenów. Jak słyszą ile zapłaciłem za swój sprzęt, pukają się w czoło :)) i nie wierzą, że on działa ;) Wolą CB, bo niby jest lepsze.
Jakie są Wasze doświadczenia?
Qbek
Ekspert

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Pochwały: 5
Miasto: wonhock
GG: 0
Tlen: V1

Post #2 przez tsuru 21 maja 2009, 11:55

Moje są dokładnie takie same jak Twoje. Kilku moich kolegów posiada ale te z najwyższej półki i sobie chwalą :)
tsuru
Ekspert

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Pochwały: 15
Miasto: Zary

Post #3 przez marlon301 21 maja 2009, 14:25

Na szczęscie dla nas użytkowników ARów jest stosunkowo mało, a świadomość działania i rodzajów to już całkiem leży. Prym w zabezpieczaniu się przed wszelkim "robactwem" :lol: drogowym wiedzie CB radio i ja też posiadam takowe, które super sprawdza się na wszelkie mobilne radary, nieoznakowane wynalazki itd.
Powiem wam na swoim przykładzie, że jakieś trzy lata temu i ja miałem mgliste pojęcie o antyradarkach tz. słyszałem o ich istnieniu i tylko tyle do czasu gdy zmieniłem pracę i samochód stał się drugim domem (200-230 tys. km. rocznie) i pierwszej fotki z fotorapida... Wtedy coś tam poczytałem i kupiłem Cobrę ESD 7000 na allegro za jakieś 130 zł. no i dawała radę na fotorapida, k-15 itp. do czasu następnej fotki kiedy to poznaliśmy się :(( z Ramerem AD9T bo Cobra łaskawie dała znać o jego istnieniu na równi z nim..
Po tym wstrząsie był BEL 995 z USA i też dawał radę na Ramera i Multanowę nie mówiąc o reszcie badziewia i tak aż do czasu jesieni 2008r kiedy to ISKRA ustrzeliła mnie trzy razy w ciągu tygodnia, a 995 milczał jak zaklęty...
No i po tym doświadczeniu nastał czas RX65e, który na tą chwilę daje rady do czasu następnego przełomu =))
Ogólnie jak komuś mówię o AR to widać, że nie do końca wierzą w działanie ARów i ogólnie podejście jest bardzo sceptyczne. Gdy powiem jeszcze ile dobry AR kosztuje to dopiero się wszyscy pukają po głowie :thumbdown:
Co do miśków, to mimo wielu kontroli jakoś nie zauważyłem nigdy żeby miśki na siłe wynajdywały AR w samochodzie, ale na wszelki wypadek mam starego niesprawnego unidena pod ręką w razie coś żeby dać na pożarcie psiarni :)) =))
marlon301
Redaktor naczelny

Pochwały: 14
Miasto: lubuskie

Post #4 przez neo69 21 maja 2009, 14:26

Wśród moich kilkudziesięciu znajomych AR nie używa żaden. W moim mieście widziałem 2 auta wyposażone w AR mocowany do szyby: jeden w mojej dzielnicy (Bel RX65 ?e?), drugi stał na parkingu Makro z "czymś" (prawdopodobnie Whistler XTR 250 lub 330).
Zdarzyło mi się też natrafić na... księdza w wersji full-wypas: AR na szybie (jakiś Uniden chyba) + nawigacja obok + CB na pokładzie. Widocznie ksiądz nie ufa Opatrzności i Aniołowi Stróżowi, więc zainwestował w technikę... :lol:
Ostatnio edytowano 23 maja 2009, 9:32 przez neo69, łącznie edytowano 1 raz
--
neo69
Dobry ratownik to żywy ratownik!
neo69
Pisarz sztabowy

Pochwały: 4
Miasto: Opole

Post #5 przez krakow_kult 21 maja 2009, 19:44

Osobiście nie znam nikogo takiego - tym bardziej że większość nie wierzy w skuteczność takowych urządzeń (wręcz twierdzi 'to poczekaj na fotkę' albo 'co ty tam wiesz'). Sądzę że jeśli ktoś usłyszał 'bo kolega miał super cobre i mu nie wykryła' to zwykle ludziska sobie odpuszczają. Zwykle większość wolo zakupić CB za 500pln niż dobrego ar za 1500pln...

Ciekawe ile osób używa wynalazków pt. OXON czy innych "działających" jammerów radarowych :D :-D
Nie wiesz kiedy zjawia się, pada niby grom,
Z mroku się wyłania by przepędzić zło
Kto, co, jak i gdzie? On to wszystko wie!!!
Flesza błysk to znowu on, czuwa noc i dzień
Lecz czy ktoś zna jego twarz?
Kryj się póki czas...
krakow_kult
Młodszy ekspert

Pochwały: 10
Miasto: Krakow i okolice
Tlen: RX65e & Noxo100

Post #6 przez J123 21 maja 2009, 21:07

U mnie podobnie. Tylko w mojej firmie mamy AR. Reszta znajomych tylko podziwia ale jak sie dowiaduje o cenie to raczej jest negatywnie nastawiona. Wybieraja CB. Powatpiewaja w skutecznosc AR.
Rx55,Rx65,Sti-D,Rx65e,Rx65i, Bel V975e, V1 3.864/3.871/3.872/3.893, Sti-R+
J123
Młodszy ekspert

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Pochwały: 5
Miasto: Polnocna Polska

Post #7 przez arczi99 23 maja 2009, 9:25

Ja osobiście to widziałem tylko raz auto z AR i to z cobrą, ale troszke pewnie te cobry wyłapują
arczi99
Starszy pisarz

Ilość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forumIlość lat na forum

Pochwały: 6
Miasto: KOLSZALIN

Post #8 przez Drugi 03 cze 2009, 0:08

Ze swojej strony mam wsród znajomych dwóch kolegów, którzy mają V1. Następny ma Whistlera 1743 i jeszcze jednego co ma Cobre 7000. Jeżeli chodzi o zaobserwowane AR u innych to widziałem już kilka. Myślę, ze ok. 10. Niektórym zrobiłem też zdjęcia. :D Modele jakie widziałem to: Rx65-y, Bell 995,Cobry, Whistlery. Najbardziej zdziwł mnie, a może rozbawił widok Alfy Romeo zaparkowanej w centrum Warszawy z zamontowanym RX65 na srodku konsoli, na samym wierzchu. Bez żadnej nawet próby maskowania AR. Do tej pory zadaję sobie pytanie: głupota czy niczym nie zmącona wiara ( tylko w co?) :szok:
Drugi
Starszy pisarz

Pochwały: 2
Miasto: Wa-wa

Post #9 przez Bury 03 cze 2009, 0:18

Do tej pory zadaję sobie pytanie: głupota czy niczym nie zmącona wiara ( tylko w co?) :szok:

W pancerne szyby, czubek jakiś :glupi:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :-D
Bury
Moderator
Moderator

Miasto: WAWA

Post #10 przez shadow1966 03 cze 2009, 0:24

Sam mam Rx65 i nie znam nikogo kto jeździ z AR, większość woli CB.
Jak mam słuchać tych baranów w CB, to wolę czasem zapłacić mandat( wiadomo,że AR nie są doskonałe...jeszcze :-D ) i przynajmniej mam spokój. Amen
shadow1966
Nowy

Miasto: Poznan

Następna strona